Sedef ve egzama hastalığını nasıl tedavi ediyoruz
Hülya Tuğyan ÖZSÜMEN

Hülya Tuğyan ÖZSÜMEN

Sedef ve egzama hastalığını nasıl tedavi ediyoruz

15 Mayıs 2017 - 21:56 - Güncelleme: 15 Mayıs 2017 - 22:13

Toplumumuzda çok fazla görülen hastalıklardan biri olan sedef hastalığı tedavisinde, sentetik tedavide kortizon içeren ilaçlar kullanılmaktadır. Bu tarz ilaçlar hastalığın kökten çözülmesini önlemektedir. Kortizon hepimizin bildiği gibi iki tarafı keskin bıçaktır. Pek çok ülkede de kullanımı durdurulmuştur. Tıbbi tedavide hastalığın kökten çözülmesine mani olan en büyük etkenlerden biri, sadece harici tedavi uygulanmasına önem verilmelidir.

Sedef hastalığı ve ekzama gibi hastalıkların kökeninde yatan başlıca etken strestir. Hastanın psikolojik durumu göze alınmadan yapılan tedaviler , istenilen sonucu vermemektedir. Bir diğer etkende karaciğer temizliği yapmadan hastalığın tedavi edilmeye çalışılmasıdır. Almanya'da doktorlar her on reçeteden yedisine 'Sarı Kantaron' bitkisini reçete etmektedirler. Bunun nedeni pek çok hastalığın kökeninde stresin yatmasıdır, sedef hastalığında da olduğu gibi.

Bu nedenle sedef hastalarında ve egzama gibi alerjik hastalıklarda tedavi ederken birinci önerimiz hastaya 'sarı kantaron' karışımlı bitkisel çayların yanında kanı temizlemede, kanda ki yağlanmayı önlemede, damar tıkanıklığını gidermede, kalp yetmezliği ve kalp ritmini düzenlemede, sinirleri ve kalbi güçlendirmede, kötü kolesterol ve yüksek tansiyonu düşürmede, kan şekerini düzenlemede oldukça etkili olmaktadır. Aynı zamanda rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi olan 'Funda Yaprağı' karışımlı bitkisel karışımlı çayların yanında karaciğer işlevlerini düzenlemede, karaciğer tembelliği ve yağlanmasında, hepatit rahatsızlıklarında, sarılık hastalığında, karaciğere bağlı cilt sorunlarında, sindirim sistemini desteklemede, kanı temizlemede ve kan dolaşımını düzenlemede, mide kramplarını gidermede, iltihap temizlemede de etkili olan 'Hindiba' karışımlı bitkisel çayla önce karaciğer temizliği yapılır, 30 bitki kökünün elma sirkesinde on beş günde fermantasyonuyla elde edilen 'Ceduvarlı'yı hasta dahili ve harici kullanmalıdır.Hastalıklı bölge antimikrobiyal 'Ardıç Katranlı Sabun' gibi antiseptik sabunlarla yıkandıktan sonra havlu ile kurulanmalı, 'Ceduvarlı' ile tampon yapıp 10-15 dakika ıslak tutularak deriye nüfuz etmesi sağlanmalı ve sonradan 'Yasemin ve Aynı Sefa' özlü krem sürülerek bölge devamlı nemli tutulmalıdır. Bu tedavi en az 3 ay devam etmelidir. Bunun yanında Anason Tohum Yağı veya Biberiye Yağı aç karnına Ceduvarlı'ya 4er damla ilave edilerek içilmelidir.

Bağışıklık sistemini güçlendiren, yüzü gençleştirici ve güzelleştirici etkiye sahip, kan yapıcı ve kan dolaşımını düzenleyici aynı zamanda bir iksir olan ceduvarlı bitkisel karışım bu tedavinin olmazsa olmazıdır. Hasta bu tedaviye en az 3 ay devam etmelidir.

Karaciğeri temizlemeden yapılan bütün tedavilerde istenilen sonuca ulaşılamayacaktır.

Sağlıcakla kalınız

Çumra Eczanesi Sahibi ve Mesul Müdürü

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar