Kaliteli Yaşam İçin Sağlıklı Beslenmeyi Seçin!
Meşbure PEKÇAK

Meşbure PEKÇAK

Kaliteli Yaşam İçin Sağlıklı Beslenmeyi Seçin!

28 Ağustos 2017 - 21:34

Yaz aylarının son günlerindeyiz artık, yoğun bir kış telaşı sardı hepimizi. Salçalar, turşular, kurutmalar, dahası soslar, reçeller, daha saymakla bitiremeyeceğimiz türlü türlü kış hazırlıklarını yapmaya başladık. Sosları ve reçelleri çeşitlendirdik. Dahası mutfak kültürümüzü binlerce denenmiş veya duyulmuş tariflerle renklendirdik. Artık eksik tarif veren komşumuz yok, sosyal medyada paylaşılanlarla da kendisini yenileyen binlerce kadınımız oldu. Tarifler sosyal medyada rekor paylaşımlara koşarken yemek kitapları eski cazibesini kaybetti diyebiliriz.

Bu tatlı telaşımızı bayramla taçlandıracak olursak, galiba en yorgun kişi evin anneleri olacaktır. Yaklaşan okul hazırlıkları kurban bayramının telaşesi, bir de kış hazırlıkları sevgili annelerimizi epey yoracaktır. Sıkı durun bu yorgunluğunuzu alacak bir kampanyadan bahsetmek istiyorum. Hiçbir ücret ödemeden sadece Konya AKTÜEL’in siz değerli okuyucuları ve takipçilerine rehberlik edecek bir kampanyaya imza atıyoruz. “Kaliteli Yaşam İçin Sağlıklı Beslenmeyi Seçin!" yani yaşam biçimimizi ve yeme şeklimizi değiştirerek sağlıklı olmayı öneriyorum.

Ben bu kampanyayı sizlerle yürütmeden önce sevgili diyetisyenimiz Sayın Ayşe DURAN eşliğinde ve onun koçluğunda önce sizlere tüm paylaşımlarımı yapmak ve rehber olmak istedim. Adım adım beni takip edin diyor, ilk işin beyine hükmetme olduğunu ve beyne gönderilecek mesajlara dikkat etmenin ne kadar önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Bu yolda sevgili yazarımız ve diyetisyenimizin rehberliği bizlerle mucizelere imza atacak diyorum. Umarım bu yolculukta sizlerin desteği ve beraberliğimiz birbirimize motivasyon sağlayacaktır. Adım adım ne yaşadım, ne çektim, neyi hayatıma soktum, neyi çıkardım ve nasıl oldum bunları paylaşacağım.

İki senedir mücadele ediyorum ve sonunda karar verdim, yaşam biçimime dahil edeceğim yeme alışkanlıkları ve pişirme alışkanlıklarım bakalım benim hayatımda neleri değiştirecek.

Artık gardolabımdaki hiçbir kıyafeti saklamamaya karar verdim çünkü onlar benim bedenime hükmetmeye başladılar. Kilo alınca giyecek hiçbir şey bulamama korkusu sizi esir almasın. Lütfen biraz kilo verdiğinizde bedeninize göre giyecekler alın yada daralttırın. Eskileri saklamayın, muhakkak eskiyi sakladığınız sürece onu giymek için beyniniz şartlanmış olduğundan kilo verseniz bile beynin onu mesaj olarak sakladığını unutmayın. Tekrar o kıyafeti giymek istemiyorsanız yok edin yada tadilat yapın.

Sağlıklı yaşam ve sağlıklı kalma adına diyetisyenimizin önerilerini lütfen dikkate alın ve evdeki pişirme ve yağ tüketme miktarını tekrar ele alın. Fırını kullanarak közde yada buharda pişirmeyi deneyip kızartma olayını lütfen hayatınızdan kaldırın. Hayatınızdaki bu iki değişiklik bile sizi ne kadar etkileyecektir. Evet ben 82,500 gram ağırlık ile yaklaşık 31 kilo yağ oranına sahip birisiyim. 124 paket margarini her gün vücudumda taşıyorum. Düşünün elinize 124 paket yağ verseler nasıl taşırsınız? Galiba elimizde taşırken çok zorlanırız, halbuki biz her gün 124 paketi sırtımızda taşıyoruz. Diyetisyenimizin koçluğu sayesinde bu yağlardan her hafta birkaç tanesini atarak yola devam etmek istiyorum.

Sevgili Konya AKTÜEL okuyucuları, sizlerle bu maraton yeni başlıyor. Eğer bizimle yol almak isterseniz burminyas@hotmail.com mail adresimden bana yada dergimiz aracılığı ile bizim maratona katılabilirsiniz.

Sevgiler sağlıkla kalın, hepinize iyi bayramlar diliyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar