Kaliteli Rulman Markaları için Distribütör Firma

Rulmanlar her gün kullandığımız alet ve makinelerde kullanılan dönen elemanlardır. Rulmanlar olmasaydı sürtünme nedeniyle bozulan aletleri ve makineleri sürekli olarak değiştirmemiz gerekirdi.

Kaliteli Rulman Markaları için Distribütör Firma

Rulmanlar her gün kullandığımız alet ve makinelerde kullanılan dönen elemanlardır. Rulmanlar olmasaydı sürtünme nedeniyle bozulan aletleri ve makineleri sürekli olarak değiştirmemiz gerekirdi.

Kaliteli Rulman Markaları için Distribütör Firma

Bu yazımızda rulmanların temel çalışma prensiplerini, genel rulman tiplerini ve yaygın kullanımları daha anlayacağız.

Rulmanlar Hakkında

Rulmanın çalışma prensibi çok basittir. Rulmanlar neredeyse tüm döner uygulamalarda kullanılır. Örneğin, kullandığınız arabanın tekerleği aslında büyük bir yataktır, çünkü tekerlek yatağı tekerleği döndürmek için kullanılır. Örneğin, bir arabanın tekerleklerinde dönen cihazlar yerine kaydırma cihazları kullanırsanız aracın yokuş aşağı gitmesi zorlaşır. Çünkü nesne ve makine dönmek yerine kayarsa aralarındaki sürtünme kuvveti oluşacak ve bu da yavaşlamayı imkansız hale getirecektir.

En İyi Rulman Markaları Nelerdir?

En iyi rulman markaları olarak pek çok isim bulunmaktadır. En başta gelen rulman markalarından biri olan Nachi-Fujikoshi,1928 yılında Japonya'nın Toyama şehrinde Kohki İmura tarafından yüksek kaliteli çelik ve kesici takımlar üretmek için kuruldu. 1939'da çelik ve çelik işleme konusundaki becerilerini rulman üretmek için kullanmaya başladı. Nachi Fujitsu sadece bir üretim şirketi değil, aynı zamanda bir teknoloji şirketi olmayı başarmış
Timken, 100 yılı aşkın süredir farklı sektörlerde ve pazar segmentlerinde değer yaratmaya kararlıdır. Timken rulman; havacılık teknolojisi, madencilik, tıp endüstrisinden otomotiv endüstrisine kadar çeşitli alanlarda çeşitli sürtünme yönetimi ve güç aktarımı çözümleri yaratmış ve kullanmıştır. Markanın ürün portföyü hakkında bilgi almak için Türkiye distribütörlüğünü yapan Akar Rulman firmasından destek alabilirsiniz.

Alman Rulman Markaları Hangileri?

Rulman markalarında Alman markaları ön plandadır. İlk sırada yer alan rulman üreticileri ve Alman rulman markaları şu şekildedir;
  • GRW Rulman
  • THK Rulman
  • GRW Rulman
  • REXNORD Rulman
Japon Rulman Markaları Nedir?
En çok bilinen rulman üreticilerinden biri de Japon rulman markalarıdır. Önde gelen Japon rulman markaları şu şekildedir;
     ● KURODA Rulman

Rondela Nedir ve Nerelerde Kullanılmaktadır?

Yıkayıcı, sürtünmeyi azaltmak, sızıntıyı önlemek, sızdırmazlık sağlamak, gevşemeyi önlemek veya basıncı dağıtmak için somun, aks yatağı veya mafsalın altına yerleştirilmiş metal veya metal olmayan bir malzemedir. Çeşitli uygulamalar için birçok farklı conta mevcuttur. Bağlantı elemanlarını sabitlemek için kilit pulları kullanılır. Yaylı rondela, iki yüzey arasındaki yatak mekanizmasıdır. Diğer yaygın rondelalar arasında düz rondelalar, C rondelalar, D rondelalar, gömme veya uç rondelalar, çamurluk pulları, SAE rondelaları, burulma pulları ve omuz rondelaları bulunur.
Rulmanlar genellikle iki tür yük taşır, eksenel yük ve radyal yük. Rulmanın taşıdığı yük tipi uygulama alanına göre değişmektedir. Bazı durumlarda, aynı anda iki yük taşıyacaktır. Rulmanlar ve önde gelen markaların derlemesi yaptığımıza göre bu araçlara nereden ulaşacağınız konusuna gelebiliriz. Ülkemizde üretimi yapılmasa da distribütör firmalar bu konuda hızla büyümektedir. Sektör araştırması yaptığımızda destek ve ürün tedariği konusunda Akar Rulman’ın önde olduğunu görüyoruz. Eğer kapsamlı ve özverili bir marka arıyorsanız kesinlikle tercih edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum