"Mis öğrencisi özgüvenli, genel kültürü yüksek, milli ve manevi değerlerini bilen, saygılı ve çalışkan öğrencidir"

Konya'da özel okullar kulvarında eğitime farklı bir soluk getiren ve 5 aylık süreçte dikkatleri üzerine çeken Özel Mis Koleji, hedeflerine adım adım ilerliyor.

"Mis öğrencisi özgüvenli, genel kültürü yüksek, milli ve manevi değerlerini bilen, saygılı ve çalışkan öğrencidir"

Konya'da özel okullar kulvarında eğitime farklı bir soluk getiren ve 5 aylık süreçte dikkatleri üzerine çeken Özel Mis Koleji, hedeflerine adım adım ilerliyor.

Kısa sürede önemli başarılara imza atan Özel Mis Koleji'nin eğitimdeki başarısının sırrını ve önümüzdeki dönemde eğitim faaliyetlerinde ortaya koyacakları farkındalığı Mis Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Nureddin Sarıaltın ile konuştuk.
Konya AKTÜEL'e önemli açıklamalarda bulunan Nureddin Sarıaltın, sorularımıza samimi cevaplar verdi ve gelecek nesillere iyi birer fert yetiştirme doğrultusunda Mis Kolejin önemli bir misyon yürüttüğünü belirtti. Sarıaltın, "Biz öğrencilerimizi iyi bir neslin devam etmesi noktasında yetiştiriyoruz ve evlatlarımızın vatanına milletine sahip çıkacak bilinçte olması için gayret sarf ediyoruz" dedi.
1- Mis Koleji açıldığından bugüne güzel başarılar elde etti. Okulun kısa sürede bu kadar çabuk başarı elde etmesi hakkında bilgi verir misiniz?
Özel Mis Koleji 2018 yılı 17 Eylül'de eğitim öğretime başladı. Henüz 5 aylık bir okuluz. Konya'da büyük bir etki yarattık, etkileşim insanlar arasında dalgalar halinde yayılır. Bu dalgalar olumlu olunca belli bir süre sonra tüm kitleyi kapsar. Okul açılmadan önce verdiğimiz mesajlar vardı. Her çocuğumuz ikinci bir dil bilecek ve aynı zamanda her öğrenci bir enstrüman çalabilecek gibi vizyonlar ve hedeflerle çıkış yaptık. Bu hedeflerle ilgili hiçbir zaman bizlerde, 'acaba bunları yapabilecek miyiz' korkusu olmadı ve hep yapacağız diye yolumuza devam ettik. Sonrasında da müzik sınıfında öğrencilerimiz, org, bateri, bağlama, piyano, gitar çalmaya başladı. Yabancı dille ilgili büyük gelişme içerisindeyiz. Büyük hedeflerimizi ve hayallerimizi yakalama yolunda ilerliyoruz. Hayallerimizi kovalıyoruz yani. Biz Mis Kolejiyiz her şeyimiz 'mis gibi' olur. Bu sebeple Konya'da ciddi bir farkındalık elde ettik.

2- Yapılan deneme ve bursluluk sınavlarına müracaat ve ilgi nasıl? Mis Kolejin sınavlar öncesi önemli bir potansiyel oluşturduğu bilgisini aldık, bu bilgi doğru mu? Biraz bahseder misiniz?
Bursluluk sınavlarımızda hiç iletişim yapmadan miskoleji.com.tr adresimizdeki online başvurularda 1.500 öğrenci başvurusu aldık ve hala internet üzerinden başvuruları almaya devam ediyoruz. 2 bin civarında öğrenci katılımı bekliyoruz. 23 - 24 Şubat’taki sınavımızda da farkımızı ortaya koyacağız. Bursluluk sınavı yanında çok yoğun şekilde kayıt almayı sürdürüyoruz. Velilerin ve öğrencilerin büyük bir ilgisi söz konusu. Okulumuza sürekli velilerin geldiğini, gezip görmek istediklerini, bilgi almak istediklerini görüyoruz. Bu bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Çok pozitif dedikoduların Mis Koleji hakkında konuşulduğunu iletiyor gelen veliler ve öğrenciler. Bu bize ciddi sorumlulukta yüklüyor. Beklentileri yükseltmiş olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kayıtların yanında çok ciddi bir öğretmen talebi ile de karşı karşıyayız. Çok tecrübeli ve konusunda uzman öğretmenler Mis ailesine girmek istiyorlar. Bu sebeple bu dönemde öğretmen görüşmelerini de yoğun şekilde yapıyoruz. Bizim temel anlayışımızın mış gibi değil mis gibi eğitim anlayışı olması sebebiyle çok hassas davrandığımızı özellikle ifade etmek isterim. Biz öğrencilerimizi iyi bir neslin devam etmesi noktasında yetiştirmek istiyoruz. Evlatlarımızın vatanına milletine sahip çıkacak bilinçte olması için gayret sarf ediyoruz. Ülkenin ihtiyacı olan tek şey doğru insan yetiştirmek çünkü. Biz de Mis Koleji olarak çalışkan ve ahlaklı nesiller yetiştirmek önceliğimiz. Eğitimde verimli olabilmek için çabalıyoruz.
3- Önümüzdeki dönemler için hedefleriniz neler bu hedeflerden kısaca bahseder misiniz?
Okulumuz 5 aylık bir süreçte 300 öğrenciye ulaştı. Önümüzdeki yıl Nisan ayında Barış caddesinde bin 400 kişilik anaokulu, ilkokul ve ortaokul olacak yeni bir okul açma hedefini ortaya koyduk. Mevcut Mis Kolejimiz Anadolu ve Fen Lisesi olarak devam edecek. Mis Kolejimizin en büyük farklılıklarından biri olan farkındalık sınıfımızda öğrencilerimize eğitim vermeyi sürdüreceğiz. Bu özel öğrencilerin çok ilgiye ihtiyacı olduğunu unutmamamız lazım diye düşünüyoruz. Bu sebeple onlara yönelik sınıflarımızı yine artırarak devam edeceğiz. Bize özgü bir sistem olan Mis Koleji Yıldız Sistemini öğretmen ve öğrencilerimiz benimsedikçe güzel örnekler çıkartmaya başlıyoruz. Gelecekte bu sistemin güzel meyvelerini vereceğiz. Bu sistemle öğrencilerimiz sadece derslerde sınav başarısına odaklanmıyor, ders dışı etkinlikleri de hedefliyor. Topluluk karşısında konuşma kültürünü okulumuzda alıyor. Yabancı dilde sunuşlar yapıyor. Bunların katkılarını idarecisinden, öğretmenine ve velilere kadar tüm Mis ailesi olarak görüyoruz, gözlemliyoruz. Çocuklarımız bizim en büyük yatırımımız düşüncesiyle okulumuzda kaliteden asla taviz vermedik. Kaliteli eğitim kadromuzla öğrencilerimizin sürekli gelişimine odaklanıyoruz. Öğrenci, veli ve öğretmen arasındaki diyalogu sürekli kılıyoruz. Ezberci anlayışı terk ederek, yapılandırmacı eğitim modeliyle Mis Koleji'ni geleceğe taşıyacağız. Konya’daki eğitim anlayışını değiştirme misyonuyla çıktığımız bu yolda bizlere destek olan herkese, her kuruma teşekkürü bir borç biliyoruz. Çocuklarınız bize emanet. Onları geleceğin mutlu ve başarılı insanları olarak yetiştirecek ve toplumumuzun örnek bireyleri yapacağız. Burada sözlerime son verirken okulumuzun kurumsal sloganını tekrar etmek istiyorum; Mis Gibi Eğitim Anlayışa Sizleri de Bekliyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum