Saça iyi gelen doğal yağlar
Ahmet EFENDİ

Ahmet EFENDİ

Sağlıcakla

Saça iyi gelen doğal yağlar

Sevgili okurlarım bu ay ki yazımızda saçlarımıza iyi gelen doğal yağlardan bahsetmek istiyorum;
Giderek artan hava kirliliği, hayatımızı kolaylaştırmak için kullandığımız saç düzleştirme, kıvırma makinaları ve kimyasal oranı yüksek boyalar, stres ve birçok olumsuz etken nedeniyle saçlarımız kuruyarak dökülmekte ve parlaklığını da yitirmektedir.
İlerleyen yaşlarda saç dökülmelerimizin önüne geçmek için evde uygulayabileceğimiz doğal yağlarla saç hücrelerimizin ömrünü uzatarak uzun süre sağlıklı saçlara sahip olabiliriz. Bu yağlar saç dökülmesi, kepek, kaşıntı, keratin eksikliği, uzama problemi gibi birçok saç sorununa şifa olmaktadır. O mucizevi yağlardan bahsedecek olursak;
Argan Yağı: Taşıdığı pek çok farklı özellikle “Altın Yağ” olarak da adlandırılır. Saçlar için doğal bir güneş kremi görevi gören bu yağ, ısı koruyucu özelliği sayesinde saçı yıpratan yüksek ısılı makinaların hasarını da en aza indirir. Kırılgan saçların elastikiyetini arttıran argan yağı, saç diplerini de nemlendirerek kepeklenmenin önüne geçer. Saçları besler, yoğun bir  bakım sağlar. E vitamini bakımından da zengindir.
Hindistan Cevizi Yağı: Yıpranmış saçlara en iyi gelen ürünlerden biri olarak adlandırılan hindistan cevizi yağı, saçta parlaklığı arttırarak canlı bir görüntü kazandırır. Saç derisindeki yağ oranını dengeleyen bu yağ, dikkat çeken özelliği sayesinde hem kuru hem de yağlı saçlara iyi gelir. Saç uçlarındaki kuruluğu alan hindistan cevizi yağı, saç direncini de arttırır. Bu durumda saçların dökülmesini önleyen bir faydaya sahiptir diyebiliriz.
Hint Yağı: Saç oluşumunu destekler ve saçların hızlı uzamasını sağlar. Kaş ve kirpiklerin beslenmesini yardımcı olur ve saç kırıklarının görümünü düzgünleştirir.
Bilgilerimizin sizlere şifa olması dileği ile.

YORUMLAR

  • 0 Yorum