Konya Numune Hastanesi'nde raporlu hastalara daha duyarlı...
Hülya Tuğyan ÖZSÜMEN

Hülya Tuğyan ÖZSÜMEN

Konya Numune Hastanesi'nde raporlu hastalara daha duyarlı olunmalı!

Konya Numune Hastanesi yeniden tefriş edilerek açıldığından beri Konya halkının büyük oranda teveccühüne mazhar olan, Konya’nın ağırlıkla sağlık yükünü çeken, bunu da en güzel şekilde yapan Konya’nın merkezinde, Konya’nın kalbine kök salmış bir sağlık kuruluşu.  Hatta bazı uygulamalar VIP düzeyinde. Semazen şeklindeki kuş bakışı görüntüsüyle eşsiz bir projeye sahip olan Numune Hastanesi’nin Konya merkezinde, şehrin göbeğinde olması da ayrıca bir öncelik nedeni.
Özellikle Konya’mızın büyük oranda en seçkin doktor ve sağlık ekibiyle de, başı çekmekte olan hastane, yazın havuz kenarında hastaların rahatça sıkılmadan bekleyebileceği, oturma banklarıyla da huzur ve rahatlıkla tercih sebebi olan bir güzel sağlık kuruluşumuz.

Endoskopi ve kolonoskopi üniteleri gerek hekim, gerek diğer sağlık personeliyle 1. Sınıf, çok lüks, çok özel konumuyla özel hastanelerin tahtını çoktan sallamış durumda, yeni ve son derece temiz olmasının yanında, duyarlı, saygılı personeliyle de ayrıca takdire şayan olan Numune Hastanesi, tecrübeli üst düzey duyarlı yöneticileriyle de dikkat çekmektedir. Tüm dallardaki doktorlarından hastalarımız son derece memnun kalmakta ve yine tercihleri bir daha ki sefere Konya Numune Hastanesi olmaktadır. Psikiyatri polikliniğindeki hekimler de özellikle stres ve ruhsal problem yaşayan hastaların sevgilisi olmuş durumda.
Sayısız artıları olan hastanenin bir türlü halledemediği bir probleminin halledilmesi hususunu, hastaları iyice yoran ve bıkkınlık getiren çok şikâyet ettikleri bir konuyu burada özellikle dile getirmek istiyorum;
Konya Numune Hastanesi Başhekimi Sayın Süleyman beyden, değerli yardımcıları, Sayın Faruk Altınok’tan özellikle rica ediyorum. Biz eczacıların dileği, sağlık raporlarını düzenleyen hekimler anında rapor onayı verirlerse, köyden kentten gelen hastalara, neden hemen ilacını veremediğimizi devamlı anlatmak zorunda kalmasak. Bütün bunlar aslında bir nevi kul hakkıdır. 3 – 4 kişi hastaneye geliyor, rapor onayı ya akşama ya da yarım saat bir saat sonra veriliyor. Hasta halleriyle nasıl oyalansınlar, nerede dinlensinler, bir an önce ilacını alıp gitmek istiyorlar, sinirlenip homurdanmaya başlıyorlar, ucu siyasete dokunuyor. Bu kadar güzel hizmet verip, sonunda bir çuval inciri berbat etmenin alemi nedir, anlam vermek mümkün değil. Hekimlerin yardımcısı olan asistan arkadaşlar birkaç saniye daha emek verseler sanırım problem çözülecek.
Sağlıkta son basamak biz sağlık hizmetleri sunucuları eczacılar olduğumuz için tüm sorunları hastalar bize yansıtıyor, bizim bu sorunları çözmemizi istiyor, çünkü iş eczanede bitiyor. Bize de bu sorunları çok saygıdeğer devlet büyüklerimize iletmek düşüyor. Konya AKTÜEL Dergimizin, Saygıdeğer Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a kadar ulaştığını bildiğim için özellikle bugün bu konuyu masaya yatırdım. Reisimiz bu konuya da bir el uzatır umarım.
Sevgi ile sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun dostlar.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum