Soğuk algınlığı için bitkisel kürler
Hülya Tuğyan ÖZSÜMEN

Hülya Tuğyan ÖZSÜMEN

Soğuk algınlığı için bitkisel kürler

Sonbahara girdiğimiz şu günlerde havalar yavaş yavaş serinlemeye başlarken kış arifesindeyiz. Kısa bir süre sonra sık sık soğuk algınlığı vakalarıyla yüzyüze geleceğiz. Bu yazımda karşılaşacağımız bu tür rahatsızlıklarda ne gibi önlemler alabiliriz bundan bahsedeceğim;

Evden eksik etmememiz gereken bitkisel ürünleri başında gelen,
1) Okaliptüs Karışımlı Bitkisel Çaylar
İçinde okaliptüs yaprağı, defne yaprağı, meyan kökü, zeytin yaprağı, ada çayı, rumi papatya, kekik, tıbbi nane, hatmi çiçeği içeren karışımlar.
Faydaları
Astım, bronşit, koah, ve amfizem, sinüzit, öksürük ve balgamda, bademcik ve boğaz iltihabı ve ağrısında, nezle grip ve soğuk algınlığında, nefes darlığında, ateş düşürmede, göğsü yumuşatmada, bağışıklık sistemini güçlendirmede etkili besin desteğidir.
2) Zencefil Karışımlı Bitkisel Çay Ve Macunlar
İçeriğnde, zencefil, zerdaçal, karanfil, kişniş, havlıcan, polen, tarçın içeren karışımlar
Faydaları
Soğuk algınlığı, nezle grip, öksürük, balgam ve nefes darlığında, bademcik, boğaz iltihabı ve ağrısında, astım, bronşit, koah ve amfizemde, ateş düşürmede, solunum yolu enfeksiyonlarında, sinüzitte, vücut direncini arttırmada, bağışıklık sistemini güçlendirmede etkili besin desteğidir.
3) Ceduvarlı (Centiyana Kökü, Elma Sirkesi, Mırha, Demirdikeni Safran, Kakule, Besbase, Kuşburnu, Sinameki içeren karışımlar
Faydaları
Bağışıklık sistemini güçlendirir, baş ağrısı, baş dönmesini, mide bulantısını giderir. Kan yapıcı, kan temizleyici ve kan dolaşımı düzenleyicidir. Ses kısıklığı ve ses tellerinin tedavisinde  oldukça etkilidir. Migren ağrı ve kramplarında, ateşlenme, üşüme ve halsizlikte el ayak titremelerinde, kadınların döl yatağı ağrılarında, böbrek taş ve kumlarının düşürülmesinde, iltihap kurutucu, zehirli ve mikroplu hayvanların ısırıklarının iyileşmesinde, hafızayı güçlendirmede, sedef ve her türlü egzamalarda, hafızayı güçlendirmede, uyku düzensizlikleri ve streste, troid tedavilerinde nodüllerin yok denecek kadar küçüldüğü görülmüştür.
4) Adaçayı Yağı
Soğuk algınlığı, nefes darlığı, astım, bronşit ve koahta, farenjit, dişeti kanaması ve çekilmesinde, balgam söktürmede, kanı temizleme ve yara iyileşmesinde, adet düzensizliği ve hormonal bozukluklarda, menopoz sıkıntılarında, romatizma ve mafsal ağrılarında, bağırsak yaralarında, ülser, gastrit gibi mide sorularında, sedef, egzama, akne gibi cilt sorunlarında, bebeklerde gaz sorunlarında, mide gazını gidermede, idrar söktürme ve saç ve cilt bakımında etkilidir.
5)Okaliptüs Yağı
Faydaları
Nezle soğuk algınlığı, astım, bronşit, koah ve amfizemde, öksürük, kabızlık ve sinüzitte, dişeti ve ağız içi rahatsızlıklarında, solunum yolu rahatsızlıklarında, mikrop öldürmede ve kas gevşetmede, saç dökülmesi ve kepeklenmeyi gidermede, şeker hastalığında etkilidir.
5)Pelesenk Yağı
Faydaları
Öksürük, balgam, migren, nefes darlığı, verem, bağırsak yara ve iltihabında, göz kararmaları ve gözün görme gücünü arttırmada, iltihaplı romatizma ve kireçlenme ağrılarına, eklem ve kas ağrılarında, burkulma, kasılma, zedelenme ve boyun ağrısında, adale sertleşmesinde etkilidir.
 Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum