Vücut Şekillendirmede Masaj ve Masaj Yağlarının Önemi
Hülya Tuğyan ÖZSÜMEN

Hülya Tuğyan ÖZSÜMEN

Vücut Şekillendirmede Masaj ve Masaj Yağlarının Önemi

Son yıllarda insanlarımızın fazlaca kendisiyle meşgul olduğunu, görünümlerini bozacak en ufak bir şeyden bile rahatsızlık duyduklarını görüyoruz. Diyetisyenler, estetik cerrahlar, güzellik salonları fazlasıyla rağbet görmekte.
Hastalarımızın bizden talebi de daha çok bu yönde. Nasıl kolayca kilo verebiliriz, saçlarımız daha gür ve parlak nasıl görünür, cildimizdeki lekeleri nasıl çabucak giderebiliriz gibi istekler en çok karşılaştığımız soruların başında gelmekte.
Ben kilo verirken vücut konturunun düzeltilmesi ve göbek yağların giderilmesi konusunda masajın çok çok önemli olduğu ve kısa sürede istenen sonuca ulaştıracağını, hatta omuz ve kol bölgesindeki fazla yağların bu şekilde daha çabuk giderileceğini, sarkmaların daha çabuk toparlanacağını, hatta kilo vermeden sıkı bir masaj takibiyle iki beden daha ince görünebileceğini, hasta ve danışanlarıma ısrarla masaj yağları önermekteyim. Çünkü masajla ciddi bir yol almanın yanında kolay forma girmek çok kolay ve tembel işi aynı zamanda.

Siz istediğiniz kadar zayıflayın, ya düzgün bir egzersiz programı uygulayacaksınız ya da iyi bir masörle anlaşmalısınız ki 15- 20 günde ciddi bir sonuca ulaşabilmelisiniz. Bunun dışında ayda 10 – 15 kilo verip vücudu lime lime olan genç insanlarla karsılaşıyoruz. Deri o kadar bozulduktan sonra düzeltmek neredeyse imkansız. Bu nedenle masaj ve masaj yağları büyük önem kazanmakta, cilt ve vücut güzelliğinde. 50 kilo olup önünde koca bir göbek taşıyan insanlarla da çok sık karşılaşmaktayız. Bölgesel incelmede masajsız asla olmaz.
Peki nasıl bir yağ vücut sıkılaştırmasında önem arzetmekte? Ağrı ve sızılarınız varsa içeriğinde ağrı kesici formül ilave edebilirsiniz. Yok sadece sıkılaşmak ve selülitlerim gitsin, cildim güzelleşsin derseniz bu formülü öneriyorum fakat önce bölge ısıtılmalı, yağ masaj yapılarak yedirilmeli üzeri streç filmle sarılıp 2 - 4 saat bekletilirse sonuçlara siz bile inanamayacaksınız.
Selülit Giderici Ve İnceltici Bir Masaj Yağı tercihen şu içerikte olmalıdır;
1) Biberiye Yağı
2) Portakal Yağı
3) Defne Yaprağı Yağı
4) Kekik Yağı
5) Zambak Yağı
6) Pelesenk Yağı
7) Nane Yağı
8) Lavanta Yağı
9) Zeytin Yağı
10) Limon Yağı
11) Çam Terebentin Yağı
B u içerik sizi istediğiniz sonuca haftada 2 - 3 gün masaj yaptırmak şartıyla ulaştıracaktır.
Sağlıkla kalın ve Allah'a emanet olunuz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum