Enflasyonla mücadele de kazanılacak
Tevfik PEKÇAK

Tevfik PEKÇAK

Editörden

Enflasyonla mücadele de kazanılacak

Merhaba Sevgili Okurlarım,
Bir ülkenin başına gelebilecek, iç ve dış mihrakların da bayraktarlığını yaptığı, pek çok musibeti yaşadı ve yaşıyor ülkemiz. Birlik, beraberlik ve vatan sevgisiyle tüm dünyaya örnek olan Türkiye Cumhuriyeti ve onu oluşturan milletimiz; şanlı ve şerefli tarihinin ve geçmiş tecrübelerin verdiği donanım ve inançla tüm bu saldırıları bertaraf etti şükürler olsun. Başka bir ülkenin başına, yaşadığımızın onda biri bir sıkıntı geldiğinde, topyekün vatandaşların sokaklara döküldüğü, kamu kurumları ve özel kuruluşlara zarar verdiği bir geridönüşte halkımız hiçbir şekilde dirayetini kaybetmeden devletinin yanında oldu. Devletimiz de bunca saldırıya rağmen, kendini ayakta tuttuğu gibi, sesini duyuramayan zor durumdaki pek çok ülkeye de kol kanat gerdi.
Güzel ülkemizin güzel insanları, üstün karakter ve kararlığını şimdi yeniden göstermekte. Başta döviz kurlarının provokasyonel şekilde arttırılmasından kaynaklanan nedenlerle pek çok ürüne zam gelmiş; kredi notlarından, uluslararası imaja pek çok kıstası etkileyen enflasyon da neticede artmıştı. Şimdi bu canavarın nefesinin kesilmesi için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde topyekün bir mücadele başlatıldı. Maliyetlerin artışıyla yapılan zamların neden olduğu enflasyon oranının düşürülmesini elzem gören ekonomi yönetimimizin çağrısına esnafımız, sanayicimiz de ilgisiz kalmayarak topyekün mücadeleye omuz verdiler.

Enflasyonun düşürülmesi mücadelesine destek babında şehrimizin pek çok güzide kuruluşu ve esnaflarımız da art arda indirim kampanyaları duyurarak ve icra ederek ellerini milletimizle birlikte taşın altına koydular.
Ticaret ve Sanayi Odaları ile Esnaf Odalarımızın öncülüğünde tüm Konya çapında hem enflasyona karşı, hem de dış mihrakların ülkemize dönük operasyonlarının ters düz edilmesi noktasında kararlı bir mücadele veriliyor, destek de çığ gibi büyümekte. Kadim şehir Konya’mız ve Konya insanımız, tarihi boyunca daima devletinin yanında olmuş, omuz omuza mücadele vermiş mukaddes bir şehir ve şehrin asil insanları olarak kendine yakışanı  yaparak bir kez daha vatan sevgilerini ve kadirşinaslıklarını göstermişlerdir.
Elbette ki, şimdiye kadar olduğu gibi, bu savaşı da kazanacağız ve her daim huzur ve bereket içinde Konya’mız da, Türkiye’miz gibi ilelebet yaşayacaktır. Bu aynı zamanda ümmet ve mazlum halklar için de bir zaruret ve gerekliliktir. Bir Türkiye sevdalısı olarak enflasyonla mücadelede çorbada benim de tuzum olsun diyen tüm vatandaşlarımızı kutluyor, ülkemizin bu kutlu davasının hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Saygılarımla.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum