Tuğ: "Bayramlar sarılma günleridir mutlu olma...

Tuğ: "Bayramlar sarılma günleridir mutlu olma günleridir"

Etliekmek mutluluğu diyerek etliekmeği Konya’dan dünyaya çıkarmak için etliekmek sarayı markasını oluşturan Dar-ı Lezzet yetkilisi Mustafa Tuğ, Kurban Bayramı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

29 Ağustos 2017 - 23:59 - Güncelleme: 30 Ağustos 2017 - 00:09

Konya’nın marka lezzeti etliekmeği dünya çapında markalaştırmak için yola çıkan Dar-ı Lezzet Etliekmek Sarayı yetkilisi Mustafa Tuğ, yaklaşan Kurban Bayramı ile ilgili olarak bayramların krizleri çözmek, sorunları halletmek için fırsatlar olduğunu ifade ederek, Konya’mızın ve Türkiye’mizin içinde bulunduğu durumu daha fazla üreterek, dostlukları pekiştirerek ve çalışarak çözebileceklerini belirtti.

Önemli Mesajlar Verdi

"Eskiden Konya’mızdaki bayramlarda gördüğümüz bayramlaşma, küçüklerin büyüklerine saygısı, el öpmeler, sarılmaların tekrar çoğalmasını ümit ediyorum" diyen Mustafa Tuğ, “Huzurumuzu bozmaya çalışan dış güçlere karşı ancak birbirimize sarılarak bayramlar gibi özel günleri fırsat bilerek mücadele edebiliriz. Kurban bayramı haftasının hem Malazgirt Zaferimize hem de Zafer Bayramımıza denk gelen özel bir hafta olmasından dolayı birlik ve beraberliğimize daha güçlü sarılmak için ciddi bir fırsat olarak değerlendirmemiz lazım” dedi.

"İlimizde Etliekmek Festivali Yapılmalı"

Etliekmek Sarayı çatısı altında Konya’nın lezzetlerini Dar-ı Lezzet markasında topladıklarını ifade eden Mustafa Tuğ, “Markalaşarak daha güçlü olmak gerekir diye düşünüyorum. Çünkü markalaşan ülkeler daha güçlü oluyorlar, biz de hem Türkiye hem de Konya olarak markalaşmaya çalışan firmalarımıza daha fazla ilgi alaka göstermeliyiz. Bu düşünceyle Dar-ı Lezzet Etliekmek Sarayı markasını güçlü bir marka olarak büyütmek isteğiyle oluşturduk" dedi.

Konya’da etliekmek festivali yapılması fikrine destek vermek istiyoruz. 1 hafta 10 gün süren bir etliekmek festivali, etliekmek okullarının açıldığı, gurmelerin geldiği, etliekmekle ilgili bilimsel toplantıların, yarışmaların yapıldığı bir festival olarak düşünülürse markaya büyük destek olur diye düşünüyoruz. Dar-ı Lezzet Etliekmek Sarayı olarak Kurban Bayramının ülkemiz ve Konya'mız açısından huzur getirmesini diliyor, saygılarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bodrum 40 hektarlık alan kül oldu
Bodrum 40 hektarlık alan kül oldu
İsrail’den Gazze’ye hava saldırısı: 1 ölü, 3 yaralı
İsrail’den Gazze’ye hava saldırısı: 1 ölü, 3 yaralı