İsveç Şurubunun Faydaları
Ahmet EFENDİ

Ahmet EFENDİ

Sağlıcakla

İsveç Şurubunun Faydaları

Bu ay ki yazımda sizlere İsveç şurubunun faydalarını paylaşmak istiyorum. Keşfi yüzyıllar öncesine dayanan ancak son zamanlarda yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanan İsveç şurubunun saymakla bitmeyen faydaları vardır. Faydalarından sizlere örnekler vermek istiyorum.
Hafızayı güçlendirir, diş ağrılarını keser, İsveç şurubu sık koklanırsa ve ense köküne İsveç şurubuyla ıslatılmış haldeki bir bez konulursa, baş dönmelerini, baş ağrılarınızı sonlandırır. Mide Rahatsızlıklarını Giderir: Her türlü mide rahatsızlığına iyi gelmektedir. Bağırsak düzensizliğini gidermekte ve kabızlığa iyi gelmektedir.

Çocuklarda Faydası: Çocuklarda çiçek bozuğu hastalığını önler. Ancak çocuklara suya karıştırılarak az miktarda verilmelidir. Bu hastalıkta oluşan yaralar, bu şurup ile nemlendirilirse, iz kalmadan iyileşir.
Sara Hastalığına Faydası: Eğer hasta kişi kriz geçirdiyse, şurup hemen içirilir. Hastanın bu şurubu sürekli kullanması uygundur. İsveç Şurubu, zayıflamış sinirleri güçlendirmekte ve bütün bedene fayda sağlamaktadır.
Mide Rahatsızlıklarını Giderir: Her türlü mide rahatsızlığına iyi gelmektedir. Bağırsak düzensizliğini gidermekte ve kabızlığa iyi gelmektedir.
Kısaca faydalarıyla devam edecek olursak; dil üzerindeki yaralara, boğaz ve gırtlak rahatsızlıklarına ve yaralarına, mide spazm ve kramplarına, gaz sancılarına, şişkinliğe, karaciğer rahatsızlıklarına, sindirim sorunlarına,  kulak çınlaması, uğultusu ve iltihabına, basur sorunlarına, ağrılarına ve kanamasına, hepatit ve sarılığa, kas ve sinir kasılmalarına, felçlere, sivilce ve cilt sorunlarına, yanıklara, kansızlığa, nasır ve siğillere, kemik eklem romatizma ağrılarına, zehirli hayvan ısırmalarına iyi gelir.
İçerisindeki bitkilerden sizlere örnekler verecek olursam; Sarısabır, Ravent kökü, Mirra, Cedvar, Centiyane, Domuzdikeni, Doğal kafur, Sinemaki, Melekotu kökü, Eğir kökü,  Besbase, Tarçın, Safran, Kaküle, Tabii kanyak vs. Sizlerle paylaşmak istediğim birde İsveç şurubunu bulan kişinin hikayesi. İsveç şurubunun bulunduğu yer, adını aldığı İsveç olarak biliniyor. İsveçli bir doktor olan Samst mucizevi bir iksir üzerinde çalıştığı yakın çevresi tarafından biliniyor ancak doktor bu çalışmasını adeta bir sır gibi herkesten saklamaya özen gösteriyor... Sağlıklı ve genç bir görünüme sahip olan Dr. Samst 104 yaşına kadar hiç bir sağlık sorunu olmadan yaşıyor. Ancak başına gelen talihsiz bir at kazasında hayatını kaybediyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum