Secret Gücü Adına…
Beyza Bakırcı

Beyza Bakırcı

Secret Gücü Adına…

Hey sen, nasılsın? 
Bugün sağından mı kalktın, solundan mı? 
Yoksa hatırlamayacağın kadar sersem bir budala mıydın?
Nasıl hissediyorsun kendini? 
Minnet ve teşekkür dolu bir güne uyanmak, geçmişinin izlerinden sıyrılıp yeniden bir teşekkür ile hayata bağlanmanın vermiş olduğu sahi bir güçle ayakta mısın? 
Bazı insanlar geçmişte her ne yaşarsa yaşasın geleceğe korkulu adımlar ile yaklaşırlar. Geleceğin o önü aydınlık ferah yollarını kendi geçmişlerini boğar, sisli buğulu bir pencereyi anımsatırlar.  
Bugüne her gün gibi aynı uyanmak yerine bugünü diğer günlerden ayıran özellikle de bugünün yeni şeyler kazandıracağını bilerekten bir güne başlamak belki diğer günlerden daha farklı kılabilir bizleri.
Nasıl başlarsan bir güne, o günün devamında o nitelikte devam edecektir. Öfkeli isen öfkeli, mutlu isen mutlu, huzursuz isen huzursuz.  Sabahtan kendine ne çekersen gün boyu onunla haşır neşir olacaksın. Sevgi sevgiyi çeker, mutluluk mutluluğu. Aslında her şeyi siz kendiniz ayarlıyorsunuz.  Nasıl mı? 
Kendine yön veriyorsun, iyi olacağım dileklerle başladığın bir günde senin peşini iyilikler bırakmazken huzursuz kalktığın bir sabah gün boyu seni huzursuz edebiliyorken sen her şeyi kendin yapıyorsun.  Evrene ne gönderirsen onun cevabını daha doğrusu aynısını alıyorsun.  
Kendi kendine yön verdiğin hayatında başarı yakalamakta mutlu olmakta tamamen sana bağlı.  
Sabah kalktığında hayatında bir şeylerin değişmesini istiyorsan eğer, tek yapman gereken içindeki duyguları değiştirmek olduğunu unutma. Çünkü her şey içimizde başlar. Hayatımız içimizdekilerin yansımasıdır bu nedenle her zaman kontrol altına alabiliriz.
Nerede olursanız olun, şartlar ne kadar zor görünürse görünsün, her zaman mükemmelliğe ve mutluluğa bir adım daha yaklaştığınızı unutmayınız.   Kendinizle beraber sahip olduklarınızın değerini ölçün, kıymetini bilin. Sahip olduğunuz her şey için minnet duyun, teşekkür edin. Sabah’a uyandığın için minnet duy, önüne gelen sayısız nimetin seni doyurduğu için Allah’a teşekkür et. Temiz hava alabiliyorsan, kış meyvesini kışın çıkar çıkmaz tadabiliyorsan bile bunun için şükürlerini beyan etmeyi unutma. Sınavdan yüksek alan arkadaşına kin ve öfke ile yaklaşmak yerine onu tebrik et. Güzel bir kıyafet giydiğinde haset edip bakmak yerine çok yakıştığını söyle ve mutlu olmasını sağla.

İyi şeyler düşünün,
İyi şeyler söyleyin,
İyi davranışlarda ve dileklerde bulunun…
İsteyin ve istediğiniz şeyin o an da sizin olduğuna inanarak istemeye devam edin. İstediğiniz şeye sahipmiş gibi davranın. 
Hayatlarımızı değiştirmek için bir nokta da artık acı çekmek yerine mutlu olmaya karar vermeniz gerekiyor. Bunu yapabilmemizin tek yolu da, ne olursa olsun her şeyin iyi tarafını görmeye karar vermektir. 
Unutmayın, iyi şeyler düşünürken kendinizi kötü hissedemezsiniz, çünkü duygularınız düşüncelerinizin sonucudur.  
İsterseniz bunları bir deneyin, ne dersiniz?
Gece yatmadan önce, gözlerinizi kapatıp kendinizi salın. Düşüncelerinizi izleyin. Neler oluyor, müdahale etmeden neler gerçekleşiyor hepsini uzaktan gözlemleyin. İyi düşüncelerinizin iyilik getirdiğini, kötü düşüncelerinizin size kötülük getirdiğini göreceksinizdir. 
Her sabah kalktığınızda bugün her şey güzel olacak diyerek adım atın. Olumsuz düşünceler yerine dileklerinizi iyi düşüncelerin içine bırakın. Çevrenizde gördüğünüz her şeye teşekkür ve minnet duyun. Her şeyin iyi tarafını görün. 
Ve unutmadan söyleyeyim…
- İyi ki varsın, tüm iyi dileklerim seninle. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum