Konya'nın kaybettikleri
Tevfik PEKÇAK

Tevfik PEKÇAK

Editörden

Konya'nın kaybettikleri

28 Ağustos 2017 - 21:39

Bu güzel şehrin ve bu şehirde yaşayan insanımızın birlik beraberliğinden dem vururuz hep. Avrupa'daki bir ülkenin nüfusundan fazla bir büyüklüğe sahibiz neredeyse. Üretimi ve istihdamıyla son yılların örnek şehriyiz. amma velakin suçsuz yere Atiker Konyaspor'a verilen 5 maçlık seyircisiz oynama cezasına sessiz kalan ve maalesef tepki veremeyen bir Konya'yız.

Yazılarımda her defasında Konya'nın Türkiye'nin parlayan yıldızı olduğunu ve Konya halkının da iyiye, güzele layık olduğunu dile getirmişimdir ancak bu yazımda biraz da çuvaldızı kendimize batırmamız gerektiğini üzülerek ifade etmek istiyorum.

Bir futbol takımının yükselişine, iki kupa alarak destan yazmasına, "sen artık bir dur buraya kadarsın" dercesine ceza vermek cidden ne centilmenliğe ne de Türkiye Futbol Federasyonu'nun şanına yakışır diye düşünüyorum.

Cezanın tahkimden onanarak gelmesi de ayrı bir üzüntü bizler için. Yaşanan bu ceza hadisesine tepki veren Konya'nın ve siyasilerimizin özellikle de Ankara'da ağırlığını koyarak cezayı iptal ettirmesini beklerdim.

Vurduğu yerden ses getiremeyen bir Konya'nın ağırlığı nerede kaldı? Belki sözlerim birilerine ağır geliyor olabilir ama ne Atiker Konyasporumuz ne de güzel Konyam bu cezayı hak etmiyor.

Serzenişini, cezanın onanmasından sonra sosyal medyadan ve haberlere yapılan yorumlarla duyurmaya çalışan vatandaşlarımızın tepkileri gerçekten çok anlamlı. Konyalı vatandaşımız bir haber yorumunda hadiseyi o kadar güzel özetlemiş ki, ben de bu yorumdan etkilendim ve sizlerle paylaşmak istedim;

"Bu cezayı yememize sebep olan ve davranışta bulunanlara, Konyaspor'a 5 maç ceza verenlere ve bu cezayı onayanlara varsa hakkımı helal etmiyorum. Nerede kaldı cezaların şahsiliği ilkesi? Nerede kaldı hukuk devleti? Bu pasolig niye var? insanlar o maça bilet alırken TC'leri ile almadılar mı o biletleri? niye biz cezalandırılıyoruz?"

Sizce de bu yorumda yazılanlar sonuna kadar doğru değil mi? Konya bu tür cezalarla neler kaybediyor görmüyor muyuz? Aklımızı başımıza almalı ve sesimizin daha gür çıkması için mücadele vermeliyiz. Cılız çıkan her ses ve tepkisizlik kaybettirmeye devam edecek maalesef.

Saygılarımla.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar