Konya İçin Birlik Vakti
Tevfik PEKÇAK

Tevfik PEKÇAK

Editörden (tevfik@konyaaktuel.com.tr)

Konya İçin Birlik Vakti

Merhaba Sevgili Okurlarım,
Bir Ramazan ayını daha uğurladık. Takvim yapraklarından bir Ramazan daha eksildi. Gönül isterdi ki; huzur içerisinde Ramazanlar geçirelim. Ama maalesef İslam Âlemi olarak mutlu ve huzurlu Ramazanlara ve bayramlara hasret kaldık…
İslam dünyasının dört bir yanından yüreğimizi yakan haberler geliyor. Suriye’de bitmeyen dram, Irak, Afganistan, Doğu Türkistan, Yemen, Filistin ve diğer İslam beldeleri. Tek isteğimiz huzur ve barıştı. İnşallah bu bayram yaşanan acıların bittiği bir bayram olur. Tek umudumuz tek isteğimiz var o da huzur ve mutluluk. Kendi memleketimizde de huzur istiyoruz. Siyasi kutuplaşmalardan, ayrışmalardan uzak, demokratik ortamlarda siyaset yapılması hepimizin temennisi.
Ramazan ayı boyunca maalesef ülkemizin dört bir yanından acı haberler geldi. Konya’da siyasi tartışmalar ve bitmeyen muhtarlık meseleleri yüzünden 4 can gitti. Çumra’nın Üçhüyük köyünde muhtarlık seçimleri tartışmasında 3 kişi canından oldu. Hem de Ramazan günü hayır mübarek bir günde. Değdi mi? Sakarya’da aynı sebepten dolayı 4 kişi hayatını kaybetti. Doğanhisar’da Belediye Başkanı İhsan Öztoklu, eski belediye başkanının oğlu tarafından sahur vakti öldürüldü. Neydi derdiniz? Elinize ne geçti? Gencecik bir belediye başkanı geride iki yetim bıraktı, değdi mi? Merhum Başkan İhsan Öztoklu’ya Allah’tan rahmet diliyorum, mekânı cennet olsun. Bu bayram Öztoklu’nun eşi ve çocukları için çok zor bir bayram olacak. Allah onlara sabır versin.
Bu bayram kırgınlıkların bittiği bir bayram olsun inşallah. Bayramda tatil yerine dost ve akraba ziyaretleri yapalım, geçmişimizle bağımızı koparmayalım ki; geleceğimizle güçlü iletişim kurabilelim. Bu bayram Konya’mız için de birlik ve beraberliği vesile olsun. Konyalı tek yürek olmalı. Şehir için devam eden projeler için tek vücut olunmalı. Dünya görüşümüz farklı da olsa, siyasi görüşlerimiz farklı da olsa ortak kaygımız Konya olmalı. Sevgide buluşalım, saygıda buluşalım.
Bu duygularla tüm okurlarımın ve İslam Âleminin mübarek Ramazan bayramını kutluyor, ülkemiz, Müslümanlar ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Saygılarımla.

YORUMLAR

  • 0 Yorum