Konya'nın önceliği: Su
Tevfik PEKÇAK

Tevfik PEKÇAK

Editörden (tevfik@konyaaktuel.com.tr)

Konya'nın önceliği: Su

Merhaba Sevgili Okurlarım,
Son yıllarda önemli yatırımlar alan Konya’mızda her alanda büyük gelişmeler yaşanıyor. Bu yatırımlardan biri olarak hizmete giren Konya Şehir Hastanesi şehir adına büyük katkılar sağlarken, devam eden Yeni Gar, Lojistik Merkez, Çevreyolu Projesi çalışmaları da aralıksız devam ediyor.
Bunların yanısıra Konya’nın gelecek 50 yılına atılacak bir imza olan Konya Metro Projesi için de çalışmalar sürüyor. Tüm bu önemli yatırımlar devam ederken tarım şehri olarak dikkat çeken Konya’nın mevcut tarım potansiyeli ve Ova’daki sulanabilir tarım arazilerinin artırılması planlanıyor. Bu kapsamda Mavi Tünel Projesi Ova’ya cansuyu olmuş durumda ancak Konya Ovası’nın geleceği için farklı projelerin de devreye alınması kaçınılmaz hale geldi.

Bu anlamda Konya siyaseti, şuanda yeni bir dış havzadan su getirilmesi projesi için bastırıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Konya Milletvekili Sayın Orhan Erdem, tüm güçleriyle bu projeyi titizlikle takip ettiklerini söyledi. Erdem, “Bununla ilgili şuanda Kızılırmak’tan su getirme projesi var. Arkadaşlarla o projeyi takip ediyoruz. Diğer kaynaklarla da ilgili çalışmalar sürüyor. Tahıl ambarı olan Konya Ovası’nın öne çıkarılması gerekiyor. Daha bilimsel sulama teknikleriyle donatılması gerekiyor. Bu anlamda arkadaşlarla öncelikle su konusunu takip edeceğiz” diyerek Konya’nın en önemli gündeminin su olduğuna işaret ediyor.
Bu şehri seven ve Konya’mızın her anlamda öncü olmasını arzu eden Konyalılar olarak biz de elimizi taşın altına koymalı, birlik beraberliğimizle şehrimize var gücümüzle sahip çıkmalıyız.
Saygılarımla..
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum